سلطان رشته هاروپوش سفید را از تن در می آوری ‌. سوار بر اتومبیل گرانقیمت به سوی خانه ی لاکچری حرکت می کنی . پول و ریگ برایت یکی است . همه ی فامیل قربون صدقه ات می روند .

دائم دکتر ، دکتر می زنند.

نوه ی باجناق پسردایی بابات هم، خودش را قوم و خویش نزدیکت معرفی می کند .

خلاصه یک فامیل و یک آقا یا خانم دکتر !!!!


این ها و مشابه آن ، تصوراتی که دانش اموزان ما از تحصیل در رشته ی پزشکی دارند . همه می خواهند به رشته تجربی بروند تا در آینده با قبولی در دانشگاه پزشکی ، صاحب پولی بی حساب و کتاب شوند .

مقصر کیست و چیست ؟!!!


ناگفته پیداست !!!

وقتی شرایط جامعه به گونه ای است که فضا برای کار و تولید و ابداع و اختراع فراهم نیست . به طور قطع رشته های فنی و مهندسی اقبالی ندارد . و توجه داوطلبان را به خود جلب نمی کند .

زمانی که فارغ التحصیلان رشته های انسانی که به حق رشته آن ها مادر سایر علوم است ، در جایگاه شایسته خود نیستند؛ نتیجه می شود همین !

و آن گاه که زیر ساخت های اجتماعی ، عاطفی و روانی جامعه به گونه ای است که اکثر افراد با استرس های پیدا و پنهان مواجه هستند ؛ زمینه برای ظهور اقسام بیماری فراهم می شود . و این خود عاملی است برای تجارت پر سود البته برخی از پزشکان .

زمانی که اصول اولیه بهداشت و تغذیه به عنوان دو فاکتور مهم سلامت فراهم نیست . عرصه ی بدن ها می شود جولانگاه اقسام ویروس و میکروب . و به طبع آن کار عده ای ؛ سکه می گردد.

در این که در جامعه ی ما ؛ پزشکان متخصص و متعهد و پایبند به اخلاق انسانی کم نیستند ؛ شکی نیست .

در این که خیلی از پزشکان عزیز ما بدون چشم داشت مادی آلام ما را مرهم می نهند تردیدی نیست .

ولی دراین که رشته ی پزشکی بشود یکه تاز میدان و سلطان رشته ها ؛ باید آسیب شناسی کرد .رضا شاه پسند ۱۸ تیر ماه ۹۸


/ 0 نظر / 74 بازدید