یک دل سیر باید گریست !

آیا اینجا فشن شو است ؟!

قرار بوده است لباس به نمایش گذارند یا هنر را ؟!

هنرمند واقعی کیست ؟!

براستی اینان می توانند الگوی مناسبی برای کودکان و نوجوانان ما باشند ؟!

دانستن بیوگرافی ، سلایق و رفتارهایشان چه سودی می تواند برای ما داشته باشد ؟!

چرا از اینان بت می سازیم و سلبریتی می آفرینیم ؟!

آیا برای اهل اندیشه و قلم نیز ، فرصتی برای دیده شدن هست ؟!

بزرگان علم و معرفت در کجا ی زندگیمان قرار دارند ؟!

دانش آموزان و دانشجویان ما در حا ل حاضر کدام گروه را الگوی خویش قرار داده اند ؟!

به اندازه ای که از عمل دماغ اینان آگاهند ، از حافظ و سعدی و دکتر حسابی می دانند ؟!

مقصر کیست ؟!


نمی دانم ...

نمی توانم ادامه دهم !

قلم را یارای نوشتن نیست !

فقط می توان یک دل سیر گریست !رضا شاه پسند ۱۸ بهمن ماه 97


شاید مایل باشید مطلب زیر را نیز بخوانید :

https://rezashahpasand1352.persianblog.ir/4QZv43RZJKuJl6M3jYvb-%D8%B3%D9%84%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D9%87%D8%A7

/ 3 نظر / 180 بازدید
cloudy-marble

نمیدونم نظرم براتون مهمه یا نه اما چون اینجور بحثا واسم خیلی جذابه نظرمو مینویسم. درمورد لباس، من معتقدم یک بازیگر که ظاهرش مورد توجه خیلیاست، اونم توی موقعیتی مثل جشنواره که توجه ها چندبرابر میشه، ایرادی نداره که یه لباس خاص و متفاوت بپوشه اما نه اونقدر متفاوت که عرف و چهارچوب جامعه رو زیرپا بذاره...درمورد سلبریتی سازی هم من فکر میکنم توی دنیای امروز که ارتباطات بسیار گسترده ست و هرکسی روزانه خواسته و ناخواسته حجم زیادی از اطلاعات رو (در هر زمینه ای) دریافت میکنه، اون موضوع یا اون شخصی بیشتر دیده میشه که علاوه بر تخصصش، صرفا برای دیده شدن هم تلاش کنه. یعنی منِ نوعی نمیتونم تمام هزاران و میلیون ها آثار ادبی و هنری جهان رو ببینم تا بهترینش رو انتخاب کنم، بلکه اون کتابی رو میخونم، اون فیلمی رو میبینم، اون موزیکی رو میشنوم، اون شخصی رو الگوی خودم قرار میدم که اسمش رو بیشتر از بقیه شنیده باشم یا به عبارتی بیشتر براش تبلیغ شده باشه. اگر اهل اندیشه و قلم دیده نمیشن یعنی به اندازه ی کافی برای دیده شدن در دنیای شلوغ امروز تلاش نکردن (اون هایی که در قید حیاتن). از نظر من مسئول دیده نشدن کسانی مثل دکتر حسابی و مولانا، هر کسی هست که ارزش و جایگاه اونها رو درک کرده اما هیچ قدمی برای شناسوندن اونها به بقیه برنداشته، از مسئولین گرفته تا صاحب نظرها تا خودِ من...اما اینکه بشینیم و فقط بگیم چرا همه چیز اونطور که باید نیست، چیزی رو تغییر نمیده، پس بی فایده ست.

rezashahpasand1352

سلام و عرض ادب خدمت شما همراه گرامی . چه محبت بزرگی کردید که نظر ارزشمند خودتون رو به روشنی و صریح بیان کردید . در اثر همین نقد و نظرها ست که ما باعث رشد یکدیگر و جامعه می شویم . قرار نیست همه با نظر ما موافق باشند . زیبایی خلقت به تنوع تفکرات است .

barandehbash

فروش دنبال کننده ولایک پرشین بلاگ برای خرید و دادن پیشنهاد به شمارم پیامک بدهید09393305396 برای اطلاعات بیشتر به وبلاگم سر بزنید barandehbash.persianblog.ir