وفاداری

بعضی ها آن قدر به دیگران وفادارند که به خودشان خیانت می کنند "گارسیا مارکز"


تعهد داشتن به دیگران ، جزو اخلاق پسندیده و نیکوست . ولی هر چیز ی که جنبه افراط به خود بگیرد ، مضر خواهد بود . واین قاعده در مورد وفاداری نیز صادق است .

اغلب مادرانی را می بینیم که چنان در تعهد نسبت به تربیت و نگهداری فرزندان خود غرق شده اند ، که به کلی خود را فراموش کرده اند . نیازها ، علایق و تفریحات را کنار نهاده و مدام در اندیشه رشد و تعالی فرزندان خویش هستند . هر روز دنبال کلاس های مختلف برای آنان هستند و نیمی از وقت روزانه خود را به ایاب و ذهاب بچه ها به این کلاس آن کلاس اختصاص می دهند . این تعهد افراطی به دیگران، نوعی خیانت به خود است .

وفاداری به برخی باورها ی غلط نیز از همین مقوله است . گاه سال ها درگیر و پایبند به باوری هستیم که ما را از خیلی لذت های مجاز و پاک محروم کرده است و هرگز به دنبال ترک این عادت و باور نیستیم . این هم نوعی خیانت به خود است .

باید ضمن پالایش در عادات و رفتارها و نیز وفاداری به اطرافیان و تعهد داشتن به آن ها ، کمی هم با خود مهربان باشیم .

هر انسانی برای تامین سلامت جسم و روان نیازمند توجه به خود نیز هست .

یادبگیریم :

هر چیز به جای خویش نیکوست .


رضا شاه پسند 26 آذر 97


شاید مایل باشید این مطلب را نیز بخوانید :

https://rezashahpasand1352.persianblog.ir/rlrR59MLLKskk3DBno1M-%D9%85%D9%87%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C/ 5 نظر / 156 بازدید
next1ww

دانلود موزیک جدید http://nex1music.blogparsi.com

ciprotech

ciprotech جالب بود لطفا از صفحه ما هم بازدید کنید و نظرتون و بفرمایید . خوشحال میشم. https://ciprotech.persianblog.ir https://ciprotech.com

navazandeahangegiti

لطفا از وبلاگ من هم دیدن کنید navazandeahangegiti.persianblog.ir